در این پست یک اینفوگرافی بسیار جذاب از تحولات ۳۳ ساله صنعت برق کشور عزیزمان ایران ارائه می شود. این اینفوگرافی  صنعت برق شاید در نگاه نخست کمی شلوغ و بی معنا به نظر برسد اما با دیدن تصویر بزرگ (از طریق لینک انتهای صفحه) به نکات بسیاری پی خواهید برد.

در این تصویر و در قسمت ابتدایی دکل مربوط به صنعت برق، میزان فروش انرژی برق، ظرفیت ترانسفورماتورهای توزیع، تعداد مشترکین، تعداد ترانسفورماتورهای توزیع، طول خطوط انتقال، تعداد دکل روستایی، طول خطوط فشار ضعیف، متوسط مصرف مشترکین و متوسط نرخ فروش انرژی درج با آمار و ارقام شده است.

در قسمت میانی دکل اطلاعاتی از قبیل طول خطوط فوق توزیع، طول خطوط انتقال، ظرفیت پست های انتقال، انرژی صادر شده، متوسط راندمان واحدهای حرارتی و انرژی حرارتی سوخت ها مثل گازوئیل ارائه شده است.

در نهایت قسمت بالای دکل اختصاص به انرژی دریافتی برون مرزی، ضریب بار تولیدی، حداکثر انرژی مورد نیاز روزانه، مصارف داخلی نیروگاه ها، حداکثر انرژی تولید شده روزانه، توان نامی نیروگاه ها و حداکثر نیاز مصرف اصلاح شده همزمان دارد.

همان طور که اشاره شد با کلیک بر روی لینک زیر تصویر بزرگنمایی اینفوگرافی تحولات صنعت برق کشور را مشاهده کرده و از ارقام و سیر صعودی و نزولی آن آگاه شوید.

 

برای مشاهده عکس در سایز بزرگ کلیک کنید

 

 

همچنین بخوانید: اینفوگرافی: میزان مصرف سوخت یک لامپ رشته ای در یکسال

بازدید مطلب:۶۰۶بار