در این کلیپ جذاب نحوه ساخت یک جاروبرقی کاملا واقعی با کمترین هزینه و از وسایل دور ریختنی منزل آموزش داده می شود. این جاروبرقی دست ساز متشکل از یک بطری نوشابه ۲ لیتری یا آب معدنی، ظرف اسپری خالی، آرمیچر، میله مفتولی، چسب برای تزیین، کاتر و دریل و تجهیزات جانبی کار می باشد. حتما این پست را تا انتها خوانده و کلیپ را مشاهده کنید.

ابتدا بطری نوشابه را با یک کاتر به سه قسمت تقسیم کنید، طوریکه قسمت فوقانی قابل اتصال به قسمت انتهایی باشد. سپس ظرف اسپری را از سر و ته توسط یک اره مویی برش داده و قسمت باقی مانده را با یک قیچی از وسط برش طولی بزنید. سپس آن را باز کرده تا بصورت مربعی شود (تخت). قسمت انتهایی بطری را بر روی سطح تخت فلزی (همان ظرف اسپری) قرار داده و با یک ماژیک محیط آن را بر روی سطح مربعی مشخص کنید. دایره ایجاد شده را با یک قیچی مناسب برش دهید.

در ادامه کار، بر روی دایره ایجاد شده روی فلز را توسط یک خط کش به چهار قسمت مساوی تقسیم نمایید. محل تقاطع دو خط را که نقطه میانی دایره محسوب می شود، با یک میخ سوراخ کنید. سوراخ ایجاد شده را با نوک کاتر گشادتر نمایید طوری که هم اندازه شفت آرمیچر شود. پس از ایجاد سوراخ میانی، دایره را به هشت قسمت برش بزنید تا مشابه یک فن هشت پره شود.

آرمیچر را با خمیربازی به فن هشت پره ساخته شده، متصل کنید. در گام بعدی، برای ایجاد مکش بهتر، با دریل بر قسمت تهتانی بطری چندین سوراخ ایجاد کنید. در نهایت با چسب مخصوص، فن را بصورت شکل زیر داخل بطری قرار دهید.

حال میله مفتولی را بصورت دایره ای هم اندازه با دهانه بطری ایجاد کرده و یک پارچه نازک توری را به آن متصل نمایید. این قسمت همان کیسه جاروبرقی است. کیسه دست ساز را روی دهانه بطری قرار داده و سر آن را متصل نمایید.

کم کم به مراحل انتهایی ساخت جاروبرقی نزدیک می شویم. میتوان آن را با یونولیت و بصورت ساده مجهز به پایه و دسته کرد. همچنین، یک لوله ساده به دهانه جاروبرقی متصل نمایید. حال آن را با چسب تزیین کرده و جاروبرقی دست ساز شما آماده است!

برای آشنایی با نحوه ساخت و جزئیات مربوطه، کلیپ زیر را مشاهده کنید. این ویدئو کلیپ تا به حال بیش از ۲۶۵۰۰ بازدید در وبسایت آپارات داشته است.

آپارات  آپارات

همچنین بخوانید: ساخت ربات هوشمند با کمترین هزینه

بازدید مطلب:۱۶۲۹بار