ربات انسان نما گونه ای از ربات های پیشرفته می باشد که سعی در تقلید از رفتارهای انسان دارد. امروزه ساخت و گسترش ربات های انسان نما بیش از پیش شده است و این ربات ها به نوعی بیانگر قدرت علمی کشورها مخسوب می شوند.

ربات های انسان نما برای ساخت و طراحی نیاز به مهندسین برق، مکانیک، مکاترونیک و کامپیوتر دارند. کشورهای معدودی گام در عرصه ساخت ربات های پیشرفته انسان نما گذاشته اند و هزینه های هنگفتی نیز در این راستا خرج می کنند.

کشورهایی نظیر ژاپن، هنگ کنگ و ایالات متحده آمریکا جزو پیشرو ترین کشورها در زمینه ساخت ربات های انسان نما هستند. کشور عزیزمان ایران نیز با ساخت ربات سورنا ۳ اقدام موثر و مفیدی انجام داده است.

همچنین بخوانید: معرفی ربات انسان نمای سورنا ۳

برای آشنایی بیشتر با برترین ربات های انسان نما کلیپ زیر را ببینید. در این کلیپ بصورت مختصر به ۸ ربات انسان نمای برتر جهان می پردازد. ربات هایی که تا چند سال آینده همزادهای ما خواهند بود.

ربات هشتم Asuna نام دارد که یک ربات خانم ژاپنی است. بسیار طبیعی و خارق العاده!

ربات هفتم به اسم Han یک ربات محصول شرکت بزرگ Hanson از هنگ کنگ می باشد. این ربات آقا قدرت پردازش و تعامل بسیار بالایی با انسان دارد و پاسخگوی سوالات خبرنگاران است.

ربات ششم خارق العاده و البته خوش تیپ Actroid نام دارد که یک ربات خانم با قابلیت حرکات دست و سر و سخنرانی است.

پنجمین ربات برتر جهان Sofia است. این ربات پیشرفته قابلیت ایجاد انواع میمیک های چهره مثل غم و شادی را دارد. همچنین توانایی پاسخگویی، ذخیره چهره و فهم برخی کلمات را نیز دارا می باشد.

همچنین بخوانید: سوفیا, ربات انسان نمای فوق العاده طبیعی

چهارمین ربات معرفی شده Erica انسان نمای خانم است. این ربات پاسخگوی سوال افراد می باشد.

سومین ربات برتر جهان  Geminoid DK نام دارد. این ربات مشابه چهره سازنده خود و با ریش پروفسوری می باشد! رباتی بسیار طبیعی که توانایی پلک زدن و تکان دادن شانه را دارد.

 رتبه دوم برترین ربات های انسان نما به دو ربات خانم Kodomoroid و Otondroid اختصاص می یابد. این دو ربات خارق العاده توانایی فهم و پاسخگویی را دارند!

کودومورید ربات

همچنین بخوانید: رونمایی از ربات زن انسان نمای ژاپنی کودومورید

در نهایت اولین ربات یک انسان نمای چینی خانم و خوش چهره به اسم Jia jia است. این ربات قدرت تعامل بسیار بالایی در درک و فهم لغات دارد.

ترتیب ربات های معرفی شده لزوما به معنای برتری آنها بر یکدیگر نیست زیرا هر کدام دنیایی از علم در خود دارند. شرکت در چنین پروژه هایی به اندازه یک مدرک دانشگاهی ارزش و اعتبار دارد. 

 

آپارات  آپارات

بازدید مطلب:۴۴۱۲بار