در این کلیپ مهیج با زیرنویس فارسی که بیش از ۱۵ هزار بیننده در سایت آپارات داشته، از تولید برق رایگان پرده برداشته می‌شود. تولید برق رایگان توسط یک سه راهی و در تناقض با قانون بقای انرژی بود! برای دیدن کلیپ اصلی به لینک زیر مراجعه کنید و این داستان جالب را دنبال نمایید.

همچنین بخوانید: 

برای تشریح چگونگی ترفند تولید برق رایگان، از یک سه راهی معمولی، یک باتری قلمی، یک LED و مقداری سیم استفاده کرده است. ابتدا سه راهی باز شده و محتویات آن خارج می‌شود. سپس کلید قرمز قطع و وصل (on/off) آن خارج شده و به جای لامپ داخلی یک LED قرار داده می‌شود.

سپس یک سر LED به پلاریته مشابه باتری وصل می‌شود. اگر در همین حال سر دیگر LED را به باتری وصل کنیم، طبیعتا لامپ روشن خواهد شد. به همین منظور قطب دیگر باتری را به سر سه راهی و پایه دیگر LED را به سر دیگر سه راهی وصل می‌کنیم. در این حالت مدار برای بسته شدن نیاز به اتصال دوشاخه به سه راهی دارد.

اگر دو شاخه را به سه راهی متصل کنیم، لامپ LED داخلی روشن می‌شود. با انجام این آزمایش گویا بدون حضور و دخالت عاملی خارجی، یک لامپ LED روشن شده است که نقض کننده قانون پایستگی انرژی می‌باشد.

آپارات  آپارات

بازدید مطلب:۱۰۶۰بار