این مطلب در واقع یکی از استوری های اینستاگرام الک تیک می باشد که بصورت پست در وبسایت منتشر می کنم. در این استوری ها ابتدا کلیپی قرار دادم که در توضیحات آن به واژه “اسب بخار” اشاره کردم. در ادامه توضیحاتی کاربردی و کامل و البته مختصر از این مفهوم ارائه شد. در ادامه با تصاویر تعریف اسب بخار یا horse power بیان می گردد.

در قرن هجدهم جناب آقای جیمز وات مفهوم ساده و استاندارد را برای توان ابزارات مختلف ارائه داد. ایشان پس از طرح توربین بخار فکر کرد که باید استاندارد سازی صورت بگیرد برای همین منظور طبق مشاهدات تجربی و البته محاسبات ریاضی متوجه شد که هر اسب به تعداد ۱۴۴ مرتبه قادر به چرخاندن آسیاب چرخان می باشد.

 

توصیح اینکه در زمان گذشته آسیاب ها با نیروی انسان یا حیواناتی مثل اسب و گاو برای آسیاب کردن غلات استفاده می شدند. با مطالب گفته شده و محاسبات ریاضی در نهایت مفهوم جامع اسب بخار به عنوان استانداردی برای سنجش توان ایجاد شد.

 

اسب بخار برای ابزارات و تجهیزات مختلف استفاده می شود. در رشته مهندسی برق هر اسب بخار معادل با ۷۴۶ وات است و یکای آن hp می باشد. شاید این واحد امروزه کمی منسوخ بوده باشد اما نقش پر رنگی در بالندگی و پیشرفت های این حوزه داشته است.

 

برای ارائه اطلاعات کامل تر و بهتر کلیپ زیر را مشاهده کنید. 

در این مطلب سعی شد تا بصورت خلاصه مفهوم اسب بخار ارائه گردد. تصاویر گویا می باشد و توضیحات تکمیلی نیز ارائه شده است.

 

همچنین بخوانید: نیروگاه ها و انواع آنها

 

بازدید مطلب:۵۴۲۱بار