استفاده از مبدل های DC-DC با بهره ولتاژ بالا در بسیاری از کاربردهای صنعتی مثلا در آخرین طبقه برای منابع انرژی تجدید پذیر مانند سلول خورشیدی، توربین بادی و سیستم های قدرت مبتنی بر باتری و ابرخازن ضروری می باشد.

در واقع الکترونیک قدرت به عنوان یک واسطه بین سیستم انرژی تجدید پذیر و شبکه عمل می کند. اولویت اول بالا بردن ولتاژ تا سطحی است که بتوان مبدل های DC-AC برای ایجاد ولتاژ متناوب را به کار گرفت. عملکرد کلی سیستم انرژی تجدید پذیر تحت تاثیر بازده اینورتر (DC-AC) قرار دارد.

بطور نمونه سطح ولتاژ خروجی سلول های خورشیدی بین ۲۰ تا ۲۵ ولت است که بالابردن آن هزینه بر و نیاز به تصحیح ساختار گران قیمت سلول های خورشیدی دارد. از این رو می توان از یک مبدل DC-DC بهره بالا استفاده کرد تا این ولتاژ را به سادگی افزایش داد.

در این پروژه شبیه سازی یک مقاله ترنزشکن IEEE در نرم افزار پرکاربرد و محبوب PSpice انجام گرفته است. این مقاله به ارائه یک مبدل DC-DC با بهره بالا و تلفات کلیدزنی پایین می باشد. کلیدزنی آن در سطح ولتاژ صفر ولت انجام می گیرد. در تصویر زیر اطلاعات کلی مقاله را می بینید. برای مطالعه مقاله لینک دانلود قرار داده شده است.

 

محتوی فایل دانلودی پس از پرداخت وجه بصورت آنی: برنامه شبیه سازی PSpice  + گزارش کار PDF + مقاله اصلی

این فایل آموزشی را با قیمت بسیار کمتر از ارزش واقعی آن و بطور اختصاصی از الک تیک تهیه کنید. در صورت نیاز به راهنمایی و پشتیبانی با ما مکاتبه نمایید.

جعبه دانلود

برای خرید محصول به فروشگاه الک تیک مراجعه

فرمایید. پیشاپیش از صبر و شکیبایی

شما سپاسگذاریم.

 

همچنین بخوانید: شبیه سازی مدل هفرون- فیلیپس در شبکه نمونه و بررسی تاثیر پارمترها بر پایداری

بازدید مطلب:۲۸۰۷بار