شاید کمتر کسی پیدا شود که اسم مستربین (Mr. Bean) به گوشش نخورده باشد. مجموعه تلویزیونی مستربین در خلال دهه ۱۱۹۰ میلادی در تلویزیون بریتانیا پخش شد. این مجموعه بعدها توانست یکی از پر مخاطب ترین کمدی های تاریخ شود. نکته بسیار جالب در مورد سری کمدی های مستربین این است که در آن دیالوگ های زیادی رد و بدل نمی شده است. این پست اختصاص به معرفی سریال مستربین و تحلیل سینمایی آن ندارد زیرا از علم اینجانب خارج است. صحبت در مورد نقش اصلی این کمدی می باشد!

مجموعه تلویزیونی مستر بین توسط کمدین و نویسنده بریتانیایی به نام روآن اتکینسون (Rowan Sebastian Atkinson) بر روی آنتن رفته است. این کمدین آفریننده شخصیت محبوب مستربین است و او را مردی با ذات کودک تفسیر می کند. آقای روآن اتکینسون علاوه بر خلاقیت های بسیار بالا در زمینه کمدی، یک مهندس برق نیز به شمار می آید. بله! درست است!

آقای اتکینسون مدرک کارشناسی مهندسی برق را از دانشگاه نیوکاسل و مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه معتبر آکسفورد و در سال ۱۹۷۵ میلادی اخذ کرده است. به علت تلاش های بی وقفه او در خنداندن مردم، دکترای افتخاری مهندسی برق نیز در سال ۲۰۰۶ میلادی به او اهدا شده است.

مردی که بدون گفتن کلمه ایی دنیا را خنداند یک مهندس برق بود

 

مستر بین

 

همچنین بخوانید: سخنرانی دکتر جلالی در یازدهمین کنفرانس دانشجویی مهندسی برق ایران

بازدید مطلب:۷۵۱بار