یک ریزشبکه شامل مجموعه‌ای از منابع تولید پراکنده (به خصوص منابع تجدیدپذیر)، سیستم ذخیره انرژی، مبدل الکترونیک قدرت و بارها می‌باشد که می­ تواند بصورت متصل به شبکه سراسری و یا جزیره­ ای بهره ­برداری شود. بطورکلی ریزشبکه منافع زیادی برای مصرف کنندگان و همچنین شرکت­ های تولید برق دارد. از دید مصرف کنندگان، ریزشبکه موجب افزایش قابلیت اطمینان و بهبود کیفیت توان خواهد شد و از دیدگاه شرکت‌های برق این ساختار سبب کاهش دیماند مصرفی و درنتیجه کاهش هزینه توسعه شبکه، عامل حذف نقاط اوج مصرف و کاهش تلفات شبکه می ­شود.

از مهمترین عوامل تاثیرگذار در عملکرد ریزشبکه ­ها، مبدل ­های الکترونیک قدرت واسط می­ باشد. در این کتاب به طور تخصصی مباحث مرتبط با پیکره ­بندی، کنترل، تلفات، جریان و اندازه خازن لینک-DC، نوسانات فرکانس پایین و هارمونیک­ های انواع مبدل ­های رایج مورد بحث و بررسی قرار می ­گیرد. همچنین مسائل مربوط به طراحی و کنترل مبدل ­ها و حفاظت ریزشبکه نیز در فصول مختلف ارائه می گردد. از بارزترین ویژگی ­های این کتاب، پرداختن به جزئیات مربوط به الکترونیک قدرت ریزشبکه ­ها به همراه تصدیق آنها از طریق نتایج آزمایشگاهی و شبیه­ سازی است. زبان گویا و ساده در کنار ارائه شکل ­ها و شبیه­ سازی­ های مختلف و بار علمی غنی موجب شده تا این اثر برای فارغ التحصیلان مهندسی برق، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، فعالان صنعت برق کشور و همچنین محققانی که قصد پژوهش در این حوزه را دارند، مرجعی سودمند باشد.

نکات مورد اشاره، انگیزه ‏ی مضاعفی را برای مترجمان جهت ترجمه‏ ی کتاب در جهت آشنایی دانشجویان و محققان با آخرین دستاوردهای علمی مربوطه پدید آورد. در ترجمه سعی شده تا مطالب در عین امانت­داری به بیانی شیوا ارائه شوند، اما قطعا تهیه ‏ی چنین مجموعه‏­ ای خالی از نقص نخواهد بود و لذا با کمال میل پذیرای دیدگاه­ های شما سروران خواهیم بود تا در چاپ ‏های بعدی مد نظر قرار گیرد.

متن بالا پیشگفتار مترجمان کتاب مبدل‌های الکترونیک قدرت برای ریزشبکه ها است. این کتاب ترجمه شده از اثری فاخر تحت عنوان “Power Electronic Converters for Microgrids” می باشد که تحت انتشارات دانشگاه زنجان و در سال ۱۳۹۷ به چاپ رسیده است. مترجمان این کتاب بنده و جناب دکتر رضا نوروزیان استاد تمام دانشگاه زنجان هستند. برای کسب اطلاعات جامع تر و مشاهده سرفصل های این اثر فایل زیر را دانلود نمایید.

بنده پویان اصغریان تضمین می کنم که از مطالعه این اثر رضایت کامل خواهید داشت. اگر این کتاب را خواندید حتما نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق بخش “تماس با ما” در میان بگذارید.

رضایت مشتری

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید حضوری با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

۰۲۴-۳۳۰۵۲۶۴۱
۰۲۴-۳۲۲۸۳۰۱۱
۰۹۳۶۸۳۸۹۴۷۴

و یا برای خرید اینترنتی کتاب از طریق لینک های زیر اقدام نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به شما تحویل داده شود:

                      

بازدید مطلب:۳۸۴۹بار