به نظر بنده عنوان این مطلب به اندازه کافی برای هر فردی چه علاقه مند دنیای فوتبال و چه دنیای هوش مصنوعی جذاب می باشد. همیشه برای من تقابل ابر ستاره های ورزشی و علمی در برابر دنیای هوش مصنوعی و رباتیک جذاب و شگفت انگیز بوده و هست. از شطرنج با کامپیوتر تا چالش دروازه بان با قدرت تشخصی جهت ضربه! چالش رونالدینهو و AI!

در این کلیپ که مربوط به سال ۲۰۱۷ میلادی می باشد، تقابلی جالب از رونالدو ده آسیس موریرا یا رونالدینهو، ابر ستاره فوتبال با دروازه بان مصنوعی اما قدرتمند را مشاهده خواهید کرد. این کلیپ در حاشیه مراسمی به مناسبت جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برگزار شده است. 

رونالدینهو (Ronaldo de Assis Moreira) یا (Ronaldinho Gaúcho) ستاره سابق تیم ملی برزیل و باشگاه بارسلونای اسپانیا می باشد. البته این بازیکن سابقه بازی در آ. ث. میلان ایتالیا را نیز در کارنامه خود دارد. 

در این چالش از شرکت کنندگان مختلف که اغلب مدیران هستند درخواست می شود تا ضربه ای به توپ نارنجی رنگ زده و دروازه را باز کنند. همگی نا موفق هستند و با هر شدت و سرعتی، دروازه بان رباتیک موفق با دفع توپ می شود.

سپس از رونالدینهو درخواست می شود تا ضرباتی به توپ بنوازد. ضربات اول او به آرامی زده می شود اما دروازه بان قدرتمند تر از آن است که با چنین ضرباتی گل بخورد! کم کم بر شدت و سرعت ضربات افزوده می شود اما کار به جایی نمی برد. 

نکته جالب این پنالتی ها این است که در نهایت یک کودک داوطلب شده و ضربه می زد. یکی از ضربت او به کنج ترین حالت ممکن به دروازه وارد شده که برای اولین مرتبه این هوش مصنوعی قدرتمند مغلوب می گردد.

در کلیپی که مشاهده می کنید، فقط برشی از کل فرایند تشریح شده در بالا برای شما قرار داده شده است. در این کلیپ ضربات رونالدینهو دیده می شود. 

رونالدینهو همیشه برای من با استعدادترین فوتبالیست تاریخ بوده و معتقدم هیچ گاه به حق مسلم خود نرسید. همین قضیه کفی است تا دیدن و نشر این کلیپ برایم هیجان انگیزتر شود! 

این شما و این چالش رونالدینهو و هوش مصنوعی!!

آپارات  آپارات

 

ساخت ربات هوشمند با کمترین هزینه

بازدید مطلب:۶۴۶بار