کلیپی از آینده انرژی ها به خصوص انرژی های تجدیدپذیر تقدیم شما می شود.

امروزه جهان همچنان به نفت و زغال سنگ وابسته است و تلفات انرژی در ساختمان های تجاری و غیر تجاری بسیار بالاست. در حدود ۲۵ درصد انرژی مصرفی منازل صرف روشنایی می شود.

به طور کلی ۵ نوع انرژی های تجدیدپذیر وجود دارد. انرژی باد، خورشیدی، زیست توده، برق آبی و زمین گرمایی. میزان مصرف انرژی های فسیلی در برابر انرژی های تجدیدپذیر ۸۸ درصد در برابر ۱۲ درصد است! در سال ۲۰۵۰ این درصدها تبدیل به ۲۰ در برابر ۸۰ درصد خواهند شد.

نیازی به توضیح نیست که انرژی های تجدیدپذیر فواید بسیاری دارند. به طور مثال، انرژی پاک یک توربین بادی قادر است بیش از ۱۰۰ منزل را تامین کند.  نکته جالب دیگر آنکه میزان انرژی خورشیدی که در یک ساعت به زمین می تابد، برابر با مصرف یکسال زمین است!! و…

در این کلیپ بصورت مختصر و مفید به بررسی انرژی های موجود در جهان (انرژی های تجدیدپذیر و تجدید ناپذیر) می پردازد. تجدید ناپذیر مثل نفت و گاز و تجدید پذیر مثل بادی و خورشیدی را شامل می شود. آمارها و درصدهای دقیقی بصورت یک انیمیشن زیبا گویای اطلاعات نابی در این زمینه است. برای درک دقیق تر زیرنویس فارسی بصورت اختصاصی توسط وبسایت الک تیک برای شما قرار داده شده است.

 

آپارات  آپارات

 

همچنین بخوانید: اینفوگرافی: انرژی تجدیدپذیر ضرورتی انکار ناپذیر!

بازدید مطلب:۵۱۸بار