بخش پرسش و پاسخ برای طرح سوالات و جواب به آنها می باشد. این بخش متشکل از سوالات بازدیدکنندگان سایت، تلگرام، اینستاگرام و بعضا سایت های خارجی است. شاید بسیاری از این سوالات در ذهن شما نیز شکل گرفته باشند. در صورتی که احساس می کنید پاسخ های مطرح شده ناقص است، حتما جواب های خود را در زیر مطلب کامنت بگذارید. با تشکر

سوال و جواب

پرسش:

سلام، در مورد تفاوت ریکلوزر (recloser) و سکشونالایزر (sectionalizer) و اینکه کدام بهتر است و از چه شرکتی خریداری شود اطلاعات می خواستم. ممنون

پاسخ:

سلام ، هر کلیدی که به صورت دستی (manual) یا خودکار (auto) در زمان خطا (fault) یاعملکرد نرمال (normal operation) خط را قطع کند، می تواند سکشونالایزر باشد ولی ریکلوزر نوع خاصی از کلیدهای قدرت است که در زمان فالت به صورت هوشمندانه عمل می کند.

یعنی در صورت بروز اتصالی و مشاهده اضافه جریان (over current) خط را قطع کرده، سپس بعد از چند ثانیه دوباره خط را وصل می کند. اگر فالت همچنان برقرار باشد، دوباره خط را قطع کرده و این عمل را تا سه بار انجام خواهد داد.

در آخرین مرتبه در صورت وجود خطا، خط را وصل نمی کند. با استفاده از این سیستم و در صورت وجود خطای لحظه ای، خطوط قطع دائم نمی مانند. شرکت ABB در این زمینه پیش رو و معتبر می باشد.

 

پرسش و پاسخ ۱

 

بازدید مطلب:۴۴۷۳بار